3 прости неща ни спасяват от поглъщащото влияние на технологичната ера

Много хора казват, че първите часове сутрин са ключови за това как ще протече целият ти ден. Трябва да хапнеш здравословна закуска, да се упражняваш, да медитираш и…да се изолираш от технологиите. Но какво се случва, когато светът настоява да си свързан с него по 24 часа в денонощие? Създали сме култура, която ни кара да се чувстваме аутсайдери, когато не сме онлайн. И все пак, ако впишем някои дребни неща в ежедневието си, има как да не потънем напълно в електронния свят.

Определяйте си „безтехнологично” време всеки ден. Със сигурност ще ви е трудно, особено ако сте свикнали постоянно да сте с мобилно устройство в ръка. Затова започнете с лесна цел – например един час на ден, в който да не ползвате компютър, да не влизате в интернет и т.н. Вместо това се поразходете, сгответе си или се запишете на някакъв спорт. Постепенно сами ще пожелаете да увеличите това време.

Отделяйте моменти само за себе си. Когато се събудите сутрин, не скачайте веднага от леглото и не посягайте веднага към телефона – позволете на тялото си да премине спокойно от сънливо в будно състояние. Полежете още 5 минути в леглото, през които вдишвате и издишвате дълбоко. Така мозъкът ви се настройва за работа и ще бъде по-ефективен. А технологиите няма да избягат, ако отложите срещата си с тях с 5 минути.

Прекарвайте повече време с „истински” хора. Понякога толкова много се вживяваме в дигиталния си живот, че забравяме за реалния. Опитайте се да противодействате на капана на социалните мрежи, в които с часове разглеждате нечии еднотипни снимки. Вместо това се вижте с хора, които ви карат да се чувствате добре. Подобни срещи са и извор на вдъхновение, нищо чудно да ви хрумне някоя хубава идея, произтекла от „живия” живот.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *