LinkedIn заговори на китайски език

Професионално ориентираната социална платформа LinkedIn вече е достъпна и на китайски език, съобщава WBP Online. По този начин бизнес мрежата се разшири към най-големия интернет пазар в света въпреки множеството регулаторни изисквания в страната.

LinkedIn все още е единствената американска социална мрежа, която не е блокираната от властите в Пекин. Платформата има 50 млн. потребители в Азия и Тихия океан, но едва 4 млн. от тях са от Поднебесната империя. С пускането на новия си уебсайт компанията се надява да добави поне 140 млн. китайци към сегашните си общо 277 млн. потребители по света.

Към момента китайският портал е достъпен в бета версия. На пръв поглед съществуват известни различи спрямо познатия английски вариант, като промените са съобразени с някои местни особености, като интегрирането на Sina и Tencent услуги.

Новината подпомогна търсенето на листнатите на борсата в Ню Йорк акции на дружеството. Книжата на платформата поскъпнаха с 5,14% до 209,84долара за брой към края на търговията на Wall Street във вторник.

Въпреки това разширяването няма да се случи бепроблемно за LinkedIn. Главният изпълнителен директор Джеф Уайнър призна, че неговата компания ще следва китайските правила по отношение на цензурата в интернет.

„LinkedIn силно подкрепя свободата на изразяване и фундаменталното несъгласие с правителствената цензура. В същото време, ние също така вярваме, че отсъствието на LinkedIn от Китай ще възпре китайските специалисти от комуникацията с други експерти на нашата глобална платформа“, посочи Уайнър в блогпост в понеделник.

По-рано този месец платформата съобщи, че ще позволи на всички свои потребители да публикуват дълги постове, в които да изразяват своите мисли. До момента социалната мрежа предлагаше такава функционалност, но само за отбран кръг от потребители, като Ричард Брансън, Бил Гейтс, Барак Обама и други.

„Надяваме се, че нововъведението ще помогне на компанията да се превърне в категорично най-добрата професионална платформа”, заяви Райън Рослански, един от директорите на LinkedIn.

„Правим го защото искаме LinkedIn да бъде място, в което потребителите могат да се превърнат в продуктивни и успешни професионалисти в своята област – а не просто в такива, които търсят новаработаили конкретен човек“, допълни той.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *