Обявиха наградените от националния конкурс „Млад икономист – 2018“
Обявиха наградените от проведения национален конкурк за млади икономисти, който се организира ежегодно за 14-та поредна година от Съюза на икономистите в България. Той се проведе под наслов „Гласът на младите за силна икономика” и темата беше „Регионалните диспропорции в съвременна България: икономически, социални и демографски предизвикателства“.
Като медиен партньор на СИБ електронното списание „Финанси“ публикува оценката на журито и излъчените носители на авторитетната награда за младите икономисти. От журито обявиха и специална благодарност за активното участие на младите икономисти от различни краища на страната.
Първо, категория „Ученици”:
Първо място – Есин Мурад, Професионална гимназия по икономика “Ал. Констнтинов“, Кърджали
Второ място – Силвия Иванова Андреева, Търговска гимназия „Княз Симеон Търновски“, Стара Загора
Трето място– Георгия Валентинова Кирилова, Национална финансово-стопанска гимназия, София
Трето място– Мирела Господинова Господинова, Търговска гимназия „Княз Симеон Търновски“, Стара Загора
СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ
Първа Специална награда на Фондация „проф. д-р В. Гаврийски”- София,
Ния Николаева Валентинова, Национален учебен комплекс по култура с лицей за изучаване на италиански език и култура, Горна Баня
Втора Специална награда на Фондация „Атанас Буров” – София,
Анелия Бисерова Джамбазова, Полина Колева Петкова, Професионална гимназия по икономика и управление „Елиас Канети“, Русе
Трета Специална награда на „Атлас Финанс” АД, Пловдив,
Христо Дамянов Върбанов, Средно училище „Йордан Йовков“ Кърджали
Четвърта Специална награда на Холдингово дружество „Корпорация за технологии и иновации” АД – Пловдив,
Ивана Ангелова Пунева, Неврокопска професионална гимназия „Димитър Талев“ гр. Гоце Делчев
Пета Специална наградана Фондация „проф. д-р Минко Русенов” – Свищов,
Лилиана Драгомирова Димитрова, Национална финансово-стопанска гимназия, София
Второ, категория „Студенти”
Първо място– Георги Янков Георгиев – Университет за национално и световно стопанство, София
Второ място – Здравка Георгиева Башкехайова, Университет за национално и световно стопанство, София
Трето място – Беатрис Венциславова Любенова – Стопанска академия „Д. А. Ценов“ Свищов
СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ
Първа Специална награда на Българска стопанска камара, София,
Теодор Янчев Йорданов, Моника Мирославова Живкова, Икономически университет-Варна
Втора Специална награда на Холдинг „Стара планина” – София,
Златко Антонов Русев – Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“ – Пловдив
Трета Специална награда на Холдинг „Стара планина”, София,
Невсе Камбер Арнауд, Югозападен университет „Неофит Рилски“ Благоевград
Четвърта Специална награда наМеждународен панаир Пловдив АД и Генералния консул на Словакия в България
Александра Пламенова Колева, Ива Деянова Ганева, Икономически университет – Варна
Трето, категория „Докторанти”:
Първо място –Силвия Сашева Заркова – Стопанска академия „Д. А. Ценов“ – Свищов
Второ място– Магдалена Вихренова Влахова, Софийски университет „Св. Климент Охридски“ – София
Трето място – Светлана Руменова Тимофеева – Югозападен университет „Неофит Рилски“ – Благоевград.
СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ
Специална награда на Асоциацията на индустриалния капитал в България,
Калина Лазарова Дурова, Югозападен университет „Неофит Рилски“ –Благоевград
Четвърто, категория „Млади специалисти и предприемачи до 35 години”:
Второ място– Марияна Евгениева Любенова, Министерство на финансите, Агенция „Митници“
Първо и Трето място – не се присъждат
СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ
Специална награда на Председателя на УС на Съюза на икономистите в България,
Даниел Димчев Иванов – Банка „Сосиете Женерал Експресбанк“ – Варна
На участниците класирали се на първо, второ и трето място се присъжда грамота и парична награда, а на носителите на специална награда парични или предметни награди.
НАГРАДИ ЗА УСПЕШНО ПРЕДСТАВЯНЕ
С номинационна грамота за успешно представяне в Националния конкурс „Млад икономист–2018г.”, класирани с над 30 точки се награждават следните участници – ученици студенти:
Категория „Ученици”
- Мелек Баязит Байрям – ПГИ „Ал. Константинов“, Кърджали
- Галя Станимирова Караиванова и Кръстина Стефанова Борисова – Професионална агротехническа гимназия „Н. Й. Вапцаров“, Бяла Слатина
- Николай Венелинов Бошнаков – 9-ва Немска езикова гимназия „Проф. К. Гълъбов“, София
- Симона Рускова Иванова – ПГИ „Ал. Константинов“, Кърджали
- Анелия Петрова Любенова – ПГ по търговия и ресторантьорство,
Враца
- Христинка Цветанова Семова – ПГ по механизация на селското стопанство “П. К. Яворов“, Гоце Делчев
- Лора Детелинова Димитрова – ПГ по икономика и управление „Елиас Канети“, Русе
- Десислава Стоянова Ярчева – Неврокопска ПГ „Д. Талев“, Гоце Делчев
- Бахар Беркант Джафер и Шадие Елван Хасан – СУ „Йордан Йовков“, Кърджали
- Ралица Радославова Николкова, Ванеса Иванова Дочева и Изабела Христова Иванова – ПГ по туризъм „П. Семов“, Габрово
- Синтия Георгиева Стоянова – ПГ „Проф. д-р А. Златаров“, Видин
- Ина Исаева Доленска и Ивана Велкова Бекярова – Неврокопска ПГ „Д. Талев“ Гоце Делчев
- Деря Илхан Хасан – ПГИ „Ал. Константинов“, Кърджали
- Станислава Йорданова Косева – ПГ по туризъм „П. Семов“, Габрово
- Мариан Мюмюн Барбарос – СУ „Йордан Йовков“, Кърджали
- Онур Айхан Адем – ПГИ „Ал. Константинов“, Кърджали
- Десислава Димитрова Гуглева и Фани Димитрова Гуглева – ПГИ „Ал. Константинов“, Кърджали
- Христо Стефанов Иванов, Илиана Венциславова Вангелова, Меги Николаева Стоянова и Александър Христов Мунчев – ПГ по икономика и туризъм, Петрич
- Вангелия Вангелова Тютюнарова – Неврокопска ПГ „Д. Талев“, Гоце Делчев
- Емилиян Викторов Стоянов – НФСГ, София
- Ивана Илиева Шапкова – Неврокопска ПГ „Д. Талев“, Гоце Делчев
- Юлия Красимирова Петрова – ПГ по туризъм „Ал. Константинов“, Плевен
- Айлин Мехмедова Халимова – Неврокопска ПГ „Д. Талев“, Гоце Делчев
- Христина Костадинова Шиндова – Неврокопска ПГ „Д. Талев“, Гоце Делчев
- Преслава Мирославова Маринова и Ивана Тошкова Иванова – ПГ „Проф. д-р А. Златаров“, Видин
- Нора Илиянова Ванкова – ПГ „Проф. д-р А. Златаров“, Видин
- Цветелина Цветанова Божурска – Професионална агротехническа гимназия „Н. Й. Вапцаров“, Бяла Слатина
- Цветелина Ангелова Кехайова – Неврокопска ПГ „Д. Талев“, Гоце Делчев
- Емира Благоева – Неврокопска ПГ „Д. Талев“, Гоце Делчев
- Катерина Георгиева Гюргакова и Евелин Иванова Савова – Неврокопска ПГ „Д. Талев“ Гоце Делчев
- Джансу Юсеин Мустафа – ПГИ „Ал. Константинов“, Кърджали
- Беркан Феим Хасан – ПГИ „Ал. Константинов“, Кърджали
- Синем Сюлейман Муса – ПГИ „Ал. Константинов“, Кърджали
- Айсун Осман Фаикова – ПГИ „Ал. Константинов“, Кърджали
- Исабел Йорданова Игнатова и Сияна Владимирова Кирилова – ПГ „Проф. д-р А. Златаров“, Видин
Категория „Студенти”
- Теменуга Георгиева Асенова – УНСС, София
- Костадин Стоянов Патрашков и Виктория Ивова Миладинова – УНСС, София
- Даяна Бисерова Георгиева и Елизабет Бисерова Георгиева – ИУ- Варна
- Таня Кирилова Илиева, ИУ Виена и Ивона Ивайлова Стоянова, Висше училище по застраховане и финанси, София
- Силвия Вълчева Вълчева – Тракийски университет, Стара Загора
Радостина Емилова Юлева – ЮЗУ „Неофит Рилски“, Благоевград
- Илмаз Илмаз Ружди – Висше училище по агробизнес и развитие на регионите, Филиал – Русе
Председател на Националното жури: Проф. д-р ик. н. Нено Павлов
*******************
СИБ обявиха и ПОКАНА
Съюзът на икономистите в България и Федерацията на Научно-техническите съюзи в България НАЙ-УЧТИВО ВИ КАНЯТ НА ЦЕРЕМОНИЯТА ПО НАГРАЖДАВАНЕТО НА ПОБЕДИТЕЛИТЕ В 14-ТИЯ НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС“МЛАД ИКОНОМИСТ“- 2018 И ТЪРЖЕСТВЕНО ОТБЕЛЯЗВАНЕ НА ДЕНЯ НА ИКОНОМИСТА
Обявиха също, че церемонията ще се състои на 9 юни 2018 г., от 11.00 часа, Зала №4 „ Проф. Асен Златаров“ в Националния дом на ФНТС в България, ул.“ Г.С. Раковски“, №108, етаж.2.
От УС на СИБ