Актуално

Плащаме най-много за здраве в Европа

Над 50 % от здравните услуги у нас се заплащат от пациента, информираха пациентски организации. В повечето европейски страни процентът не надвишава 25%.

Освен това от няколко години сме на последните места в класацията за правата на пациента.

Липсва и какъвто и да е регистър на лекарските грешки в България. Освен, че такива  случаи има, ако потърпевшите поискат да търсят правата си, те сами трябва да плащат разноските по делата.  

 

 

 

 

financebg.com

 

Вашият коментар