Свят

Самоубийствата в Япония намалели заради икономическия ръст

Анализът на данните е показал, че в групата хора до 70-годишна възраст и нагоре, самоубийствата отбелязват ръст с 10 %, но спадат във всички останали възрастови групи.

Говорител на японското правителство е отбелязал, че намаляването на броя на самоубийствата се дължи на процесите на оздравяване на икономиката на страната.

Едновременно с това наблюдатели коментират, че има забавяне в общият темп на намаляване на случаите на самоубийство, заради ръстът им сред възрастното население, често пъти провокирани от здравословни проблеми.

Вашият коментар