България

Съдът гледа днес делото за “Тракия”

Днес Върховният административен съд ще гледа делото за отдаването на концесия на автомагистрала „Тракия“. То бе образувано по протест на зам. главния прокурор и ръководител на Върховната административна прокуратура Митьо Марков. Той твърди, че решението на Министерския съвет е нищожно, защото аутобанът е отдаден на българо-португалския консорциум „Магистрала Тракия“ АД без търг и конкурс. Така при избора липсва прозрачност и равнопоставеност на кандидатите.

Вашият коментар