Сърбия направила лоша сделка по проекта „Южен поток“, смятат икономисти
В сравнение с Унгария и България, Сърбия е направила по-лошо споразумение с „Газпром“ по проекта „Южен поток“, коментират сръбските икономисти, цитирани от Дарик радио. Така е договорено, твърди Сергей Куприянов – PR на „Газпром“. Според него „Газпром” не вижда нищо чудно в това, че Белград е получил 49 процента от „Южен поток” през Сърбия, а България и Унгария държат по 50 процента. Куприянов не вижда в това и някаква дискриминация, а на въпрос дали Белград също е настоявал за 50 на сто.Сергей Куприянов заявил още, че тези, които се интересуват, да попитат сръбските власти.Според някои оценки Белград е жертвал равностойни позиции с „Газпром” заради руската позиция за Косово.
