Хлябът става 1,20 лева от 2007 г.
Цената на белия хляб след 1 януари 2007 г. ще се увеличи до 1,20 лв. за килограм. Това каза председателят на федерацията на хлебопроизводителите и сладкарите в България (ФХСБ) Димитър Людиев. Основна причина за поскъпването ще бъде цената на труда. Работниците в бранша в момента получават от 250 до 350 лв. месечна заплата, което, сравнено с възнагражденията в Европейския съюз, е нищожно, заяви той. В ЕС трудът като заплата и осигуровки съставлява около 60% от цената на хляба, а в България той е не повече от 15%, каза Людиев.
