България

Бандити укрили 7 млн. лв. данъци

За умишлено неплащане на налози ще се лежи в затвора

7 млн. лв. невнесени данъци от бандити са установени при ревизии на Националната агенция за приходи. Това стана ясно на срещата на министрите на финансите Пламен Орешарски и вътрешните работи Румен Петков с посланиците на страните от ЕС. Съвместна кампания между МВР, данъчните и прокуратурата срещу организираната икономическа престъпност стартира в края на миналата година. Тогава започнаха проверки на 341 физически лица и 218 фирми. След това стартираха данъчни ревизии на 322 лица, като досега са приключили над 177 от тях. В резултат са разкрити допълнителни данъчни задължения за над 7 млн. лв. В Народното събрание вече са внесени предложения за промени в Наказателния кодекс. Според тях в затвора ще се лежи за умишлено неплащане на данъци, укриване на документи или трансформиране на дружества с цел неплащане на налози. Заради случаите на нападения над данъчни се подготвя допълнение към инструкцията за съвместна работа на НАП и МВР. До края на април ще бъде създадена работна група, която ще следи за спазване на мерките за ограничаване на корупцията, съобщи министър Петков. Министрите отчетоха пред посланиците резултатите от борбата с корупцията и финансовите нарушения. Категорична е волята на правителството за недопускане и наказване на корупционните прояви и по високите етажи на властта, заяви министър Петков.

Илиана Динекова

Вашият коментар