Китай ще инвестира 50 млрд. долара в инфраструктурни проекти в Нигерия
Между 40 и 50 млрд. долара ще отпусне китайското правителство за подобряване на инфраструктурата в Нигерия, предаде Bloomberg. Агенцията се позовава на изявление на финансовия министър на Нигерия. Очаква се до края на тази седмица официална визита на представители на Китай в африканската държава. По време на срещите ще бъдат уточнени и подписани подробностите, обяви Шамсудеен Усман.
Нигерия е най-големият производител на петрол на африканския континент. Въпреки това населението на страната страда от тежка енергийна криза, заради неадекватното развитие на инфраструктурата. Долната камара на местния парламент разследва защо милиардите долари отпуснати през последните 8 години за строеж на електроцентрали не са дали търсения резултати. Според данни на правителството над 10 млрд. долара са отпуснати за спешни енергийни проекти.
