МОН оборудва пилотно 40 „смарт” класни стаи
„Държавата ще оборудва пилотно 40 „смарт“ класни стаи“, обяви Виктор Атанасов, директор на дирекция „Информационни и комуникационни технологии“ в просветното министерство на конференция „Учебникът в контекста на обществените очаквания и потребности“, организирана от издателска група „Анубис-Булвест“. Целта е по този начин да се тества новата електронна платформа на МОН.
40-те класни стаи ще са в училища в цялата страна, като от всеки регион ще участва поне по едно школо. Учебните заведения са подбрани по три критерия – да са с минимум 600 ученици, да имат нужния капацитет и да проявяват афинитет към използването на високи технологии, обясни Атанасов. По думите му се очаква следващата седмица МС да отпусне нужните средства за целта, като след това парите ще бъдат преведени към съответните директори. Те ще трябва да закупят устройства – за учителите и за учениците от един клас, с които ще могат да се свързват към електронната образователна платформа в МОН и по този начин да се обучават електронно.
