500 млрд. долара ще струва кибер сигурността на бизнеса през 2014 г.

Очаква се международните компании да похарчат близо 500 млрд. долара за борба с проблемите, причинени от зловреден софтуер, през 2014 г. Това сочи проучване на IDC и Националния университет на Сингапур, цитирано от money.bg.

127 млрд. долара ще бъдат похарчени за справяне с въпроси, свързани със сигурността. 364 млрд. долара ще отидат за борба с кражбата на лични данни.

25 млрд. долара и 1.2 млрд. часа ще струва на глобалните потребители тази година борбата за сигурността им в интернет и скъпите компютърни поправки в резултат на пиратски софтуер и зловреден софтуер.

В проучването, наречено „Връзката между пиратския софтуер и нарушенията на киберсигурността“, се разкрива, че за 60% от анкетираните най-големият страх от заразен софтуер е свързан със загуба на данни, файлове или лична информация, следват неоторизирани интернет транзакции (51%) и хакване на електронна поща, социални мрежи и банкови сметки (50%). 43% от отговорилите на анкетата обаче заявяват, че не инсталират актуализации на защитата, като по този начин оставят компютрите си отворени за атаки от киберпрестъпници.

Проучването показва, че правителствата са най-притеснени от загубата на бизнес търговски тайни или конкурентна информация (59%), неоторизиран достъп до поверителна държавна информация (55%), а също и от въздействието на кибератаките върху критичната инфраструктура (55%). Правителствата може да похарчат над 50 млрд. долара за справяне с проблемите, свързани със зловреден софтуер на пиратски софтуер.

Проучването на IDC и Националния университет на Сингапур е обхванало 1700 потребители, ИТ директори, CIO и държавни служители в Бразилия, Китай, Франция, Германия, Индия, Индонезия, Япония, Мексико, Полша, Русия, Сингапур, Украйна, Обединеното кралство и Съединените щати.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *