Левски в клуба на великите!

България ликува след историческия мач във Верона

Андрей Андреев Румен Кацаров

пратеници на „Стандарт“

Мечтата се сбъдна! Левски влезе в клуба на великите отбори, след като разказа играта на италианците от Киево на собствения им терен. „Сините“ направиха 2:2 във Верона и с общ резултат 4:2 влязоха през парадния вход на големия футбол.

3000 българи на ст. „Бентегоди“ плачеха от радост след края на големия мач. „Мила Родино“ се носеше над града на Ромео и Жулиета. Българите започнаха със самочувствие и бързо отрезвиха нахаканите домакини. Синята лавина се отприщи в 35-та минута с гола на Мечо Телкийски. В 47-та Бардон изпепели за винаги надеждите на италианците.

Минути след края на мача цяла България ликуваше, а хиляди фойерверки озариха нощното небе.