Мая Манолова: Ще запомним 2010 г. с провалите, скандалите и гафовете на ГЕРБ

София /КРОСС/ Не мисля, че сме били мека опозиция през изминалата година. Работата на опозицията е да критикува, да бъде коректив на управляващите. Имам самочувствието на човек, който добре си е свършил работата за изминалата година. Нормално е през следващата година да бъдем още по-остри. Това каза депутатът от Коалиция за България Мая Манолова в предаването „Здравей, България“ по Нова телевизия. Има пречупване на тренда – ако хората безкритично харесваха ГЕРБ и това беше „нашето, народно управление“, през тази година се видя, че това не е така, особено в сферата на моралната недостатъчност на управляващите, случаите на корупция, гафовете, скандалите, смята Манолова. Тя добави, че ГЕРБ сваля доверие, пада му рейтинга, правителството все по-малко се харесва. „Ние си стъпихме на краката през тази година, преодоляхме шока от загубата на изборите и ще продължаваме в същия дух и през следващата година“, каза депутатът.
По думите й, провалите, скандалите и гафовете ще се запомнят за 2010 г. Годината започнахме със скандала с Румяна Желева, завършихме пак с гаф – със случая в Горна Оряховица. „Ние искахме да го чуем /б.ред. вътрешния министър Цветан Цветанов за случая с починалото бебе в Горна Оряховица/, просто управляващите бяха решили да го ползват като стресираща мярка за техните депутати, да си останат в зала и да си догледат законите“, коментира Манолова.

„Ако аз бях организатор на цялата парламентарна дейност от страна на мнозинството, щях да имам огромното усещане за провал, защото на инат денонощно те ни накараха да участваме в приемането на едни изключително важни закони и накрая така катастрофално завърши цялото им усилие“, коментира депутатът от Коалиция за България. Тя добави: Не е нормално цяла година парламентът да приключва заседанията си по-рано в четвъртък или в някой петък да няма законодателна дейност и накрая да натрупаш няколко тухли. Друг е въпросът, че ГЕРБ искаха да смачкат дебата. Тя определи случилото се като лоша организация на цялата законодателна дейност. Има и задни помисли, защото те искаха хората да не разберат какво се случва, например, с Изборния кодекс.

Финанси

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *