Използваме технологиите най-вече за достъп до социалните мрежи

България се нарежда на първо място в Европа по използване на технологиите за достъп до социалните мрежи (92%). Именно те са една от основните причини за употребата на мобилни телефони, PC/лаптоп и таблети наред с достъпа до имейл и търсене на информация чрез търсачки. Това става ясно от данните от годишното изследване на Samsung Techonomic Index, което предлага цялостен поглед върху поведението и нагласите на 18 000 европейски потребители към технологиите.

Сред основните причини за популяризацията на социалните мрежи у нас са бързият интернет и широкото разпространение на мобилните телефони.

Българите не само са най-активни в Европа в използването на социалните мрежи, но са и на първо място по използване на тези устройства за правене или публикуване на снимки и видео. На второ място се нареждат гърците. За България общият процент е най-висок при потребителите на възраст 16-24 години и почти равен при мъже и жени.

Половината от българите извършват разплащания през своите устройства

За разлика от българите при европейците четвъртата основна причина за използване на мобилни телефони, PC/лаптопи и таблети е за достъп до банкова сметка като 68% от тях използват тези устройства, за да извършват разплащания. При българите 63% от респондентите използват съответните устройства за достъп до банковата си сметка и 50% правят разплащания. И българите и европейците обаче, за тези дейности най-често използват своя PC/лаптоп.

Извършваме разговори през интернет много повече от европейците

Една от основните дейности при използването на технологичните устройства е комуникацията и 77% от българите използват своите мобилни телефони, PC/лаптопи и таблети за изпращане или получаване на текстови съобщения. Също толкова са и българите, които използват устройствата си за извършване на интернет или видео обаждания, като отново изпреварваме значително европейците, при които този процент е едва 42%, за сметка на 81%, които използват устройствата си за изпращане или получаване на текстови съобщения.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *