Terra (LUNA): Развитие и конкурентно внедряване на платформата

За да се запази конкурентоспособността си в бързо развиващата се индустрия на блокчейн, Terra може да се наложи да изготви стратегия за противодействие на тенденцията на спада.

В момента криптовалутата LUNA, която е част от Terra, се оценява на $1.24, а 24-часовият обем на търговия е $31 милиона. За последните 7 дни LUNA е изгубила 9% от стойността си. Въпреки това, през 2023 година пазарът беше силно бичов и това засегна и LUNA, като вече от началото на годината токенът е спаднал с около 40%.

Индикаторите прогнозират мечи тренд за LUNA, като RSI падна под неутралното ниво от 50, което показва значителен натиск за продажби, а MACD показва мечи кросоувър, сигнализиращ за низходящ тренд.

Наскоро мрежата на Terra беше обновена до версия 2.3.1, която въведе модула Alliance в основната мрежа на Terra и добави нови функции. Модулът Alliance е модул с отворен код на Cosmos SDK, който позволява създаването на икономически съюзи между блокчейн чрез междуверижен стейкинг. Платформата улеснява стейкинга на различни токени и позволява на мрежите да включват активи от други мрежи или местни приложения.

С влизането на модула Alliance в основната мрежа на Terra, се очаква да бъдат привлечени повече потребители, ликвидност и разработчици в мрежата. Независимо от тези развития, метриките на LUNA остават ниски поради спада в развойната дейност и негативните настроения сред инвеститорите. Това налага на Terra да работи по-усилено, за да запази позициите си и конкурентоспособността си в бързо развиващата се блокчейн индустрия.

В заключение, въпреки спада в развойната дейност и песимистичното мнение на инвеститорите към LUNA, внедряването на модула Alliance в основната мрежа на Terra е много важен напредък за адаптацията и приобщаването в блокчейн екосистемата.

Източник: Cryptodnes.bg

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *